Lekcja biblioteczna ,,O ksiażce… „

img_1-179W poniedziałek 26 października na lekcję biblioteczna „O książce” przyszła do Biblioteki Publicznej w Twardogórze klasa I z Gimnazjum nr 2 wraz z wychowawczynią Agatą Nikolin-Mrowicką. „Słowa ulatują, pisma pozostają” takie hasło przyświecało spotkaniu, na którym gimnazjaliści zapoznali się z budową książki, oznaczeniami, które charakteryzują książki biblioteczne, tajnikami ustawienia książek na bibliotecznych półkach oraz mechanizmem zapisywania się do biblioteki. Do zapoznania się z budową książek posłużyły uczniom także książki przekazane Bibliotece w ramach projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy” – bajki, legendy i atlasy. Na podstawie bajki „Urodziny karpia Milusia” z użyciem pacynek i kukiełek dali wychowawczyni i paniom bibliotekarkom przedstawienie. Za dobre odpowiedzi na powtórkowe pytania gimnazjaliści otrzymywali nalepki Kampanii Cała Polska czyta Dzieciom. A w ramach akcji „szanujemy podręczniki szkolne” także zakładki. Gimnazjaliści zwiedzili również fotograficzną wystawę pokonkursową „Podróż przez Dolinę Baryczy”.

Galeria: