Latające Babcie i Dziadek w bibliotece w Goszczu

img_1-38W czwartek 3 października w bibliotece w GOSZCZU odbyło się kolejne spotkanie dla Seniorów z cyklu „Spotkania z pasjami”.  Tym razem bohaterami spotkania byli: Latające Babcie i Dziadek.

Celem spotkania było pokazanie, w jaki sposób można łączyć tradycyjne wyobrażenie o babciach i dziadkach z nowoczesnym i aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym. Na poprzednich spotkaniach poruszane były tematy: pasji związanej z pracą zawodową, odwagi i podejmowania działań w każdym wieku. Natomiast Latające Babcie i Dziadek pokazali, że na aktywne działanie stać nie tylko osoby, które zawsze były bardzo zaangażowane w życie zawodowe. Działania na emeryturze mogą być przedłużeniem działań zawodowych, ale także działań, na które wcześniej nie było czasu z powodu obowiązków domowych i zawodowych. Latające Babcie to inicjatywa podjęta przez Urszulę Machcińską z Łodzi. Pani Urszula sama przez wiele lat odkładała swoje zainteresowania na później. Zawsze ważniejsza była rodzina i praca. Po przejściu na emeryturę i odchowaniu dzieci zdecydowała, że teraz pora na nią. Zapisała się na warsztaty pisania. W międzyczasie poznała inne osoby tak samo poszukujące swojej drogi na kolejne lata. Z początku chodziło o samo pisanie i determinację, aby to co się napisało nie trafiało do przysłowiowej szuflady. Ale dopiero, gdy babcie nauczyły się„latać”, czyli prezentować swoją twórczość przed dziećmi, ich życie – jak same mówią – nabrało dodatkowych barw i wyjątkowego tempa.Dzięki grantowi z Towarzystwa Inicjatyw Społecznych „Ę” uczestniczyły w warsztatach literackich, teatralnych i psychologicznych. Panie doceniły wartość tych warsztatów i nie chciały z nich rezygnować, dlatego teraz same zdobywają pieniądze na swoje działania. Początkowo w Latających Babciach uczestniczyły jedynie kobiety, ale wraz z rozwojem tego działania zgłaszają się również panowie.
Kolejne „Spotkanie z pasjami” w Goszczańskiej bibliotece odbędzie się w czwartek 10 października. Tym razem seniorzy spotkają się z Dj Wiką – didżejką, która rozkręci każdą imprezę. 🙂

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! 🙂