Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Krakowski Moralitet w SP nr 1 w Twardogórze

img_3656We wtorek 4 października 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Twardogórze odbyło się przedstawienie teatralne pt.: ,,Cisza”, którego wykonawcami byli aktorzy z Profilaktyczno – Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży w Krakowie.,,Moralitet” przyjechał na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze, która objęła jednocześnie swoim patronatem całe wydarzenie i sprawowała nad nim pieczę.

Punktualnie o godz. 8.30 rozpoczął się spektakl, na który przybyły dzieci z klas 1- 3 wraz ze swoimi wychowawcami. Wszystkim dopisywał świetny humor, zwłaszcza dzieciom, którym uśmiech nie znikał z twarzy.

Zaangażowanie ze strony widowni rosło systematycznie wraz z każdą prośbą, którą aktorzy do nich kierowali. Współpraca grupy odbiorców z postaciami scenicznymi była, jak się okazało, najistotniejszym elementem, ponieważ to właśnie dzięki niej pojawiła się między nimi nić porozumienia w kwestii roli, jaką pełni cisza w życiu ludzi i zwierząt.

Kolejnym, podejmowanym zagadnieniem przez krakowski ,,Moralitet” była tolerancja i akceptacja odmienności. Niezwykle barwnie i obrazowo przedstawił ten problem aktor, który wcielił się w rolę zielonego, kulejącego zajączka o wyjątkowo szlachetnym sercu. Owa postać sceniczna pokazała, że cechy zewnętrzne, świadczące o naszej ,,inności”nie są najważniejsze, ale to, co w nas tkwi i to, w jaki sposób traktujemy innych, przesądza o tym, kim naprawdę jesteśmy.

Teatrzyk, w którym ukazana została historia misia Zenia, zajączka Benia i Czerwonego Kapturka, pobudził dzieci do twórczej aktywizacji, a pedagogiczne i psychologiczne elementy, ukryte w spektaklu ,,Cisza” krakowskiego,,Moralitetu” spotkały się z właściwą reakcją

i pozytywnym odzewem ze strony najmłodszej grupy odbiorców, którzy docenili urok ciszy

i zaakceptowali swoistą ,,inność” drugiej osoby.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up