XXVII Gminny Konkurs Recytatorski klas I-IV

W środę 25 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze XXVII Gminny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogora Zbigniewa Potyrały. Do konkursu zgłoszono 38 uczniów z trzech gminnych szkół. Recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Urszula Konopko i Krystyna Wojtkiewicz.
W kategorii uczniów klas I-II SP przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
– I nagroda Burmistrza Antonina Nowak ze SP nr 2 w Twardogórze,
– II nagroda ex-aequo Wojciech Żerebecki ze SP w Goszczu i Antonina Stanowska ze SP nr 2 w Twardogórze,
– III nagroda Natalia Kanak ze SP w Grabownie Wielkim,
– IV nagroda Pola Sadkowska ze SP nr 2 w Twardogórze
Wyróżnienia: Oliwia Szulc ze SP w Grabownie Wielkim, Lena Śniegulska i Pola Ottenbreit ze SP w Goszczu oraz Lena Lizak i Martyna Lizak ze SP nr 2 w Twardogórze.
W kategorii uczniów klas III-IV SP przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
– I nagroda Burmistrza Tomasz Froniewski ze SP nr 2 w Twardogórze,
– II nagroda Maria Juszczak ze SP nr 2 w Twardogórze,
– III nagroda ex-aequo Lena Łuczak i Hanna Nowak ze SP nr 2 w Twardogórze,
– IV nagroda ex-aequo Kajetan Matusiak i Aleks Michałek Ze SP nr 2 w Twardogórze.
Wyróżnienia: Magdalena Noga ze SP w Grabownie Wielkim oraz Matylda Maciejewska, Marika Szmaj, Martyna Rudkiewicz, Lena Jończyk, Bartłomiej Mrowicki i Patrycja Szymańska ze SP nr 2 w Twardogórze.
Laureaci konkursu odbierali nagrody rzeczowe i książkowe z rąk burmistrza Ryszarda Gąsiora oraz pań z jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.