Konkurs plastyczny „Łańcuch choinkowy” rozstrzygnięty.

Konkurs plastyczny W poniedziałek 10 stycznia br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Łańcuchów choinkowych”, a także wręczenie nagród laureatom konkursu.

Na konkurs ogłoszony przez bibliotekę jesienią ubiegłego roku wpłynęło 199 prac ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów z terenu miasta i gminy Twardogóra, a także z Ogniska Plastycznego Atelier 43. Fundatorem pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych był burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, z którego rąk laureaci konkursu odebrali też nagrody.
Łańcuchy oceniało jury konkursowe w składzie: Dorota Banasiak-Franc, Ola Maria Kirchmann i Maria Kucharska.
W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Zuzannie Pietrzykowskiej z ogniska Plastycznego Atelier 43, drugą Mateuszowi Słabemu z „zerówki” przy SP w Goszczu, trzecią Bartłomiejowi Mrowickiemu z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, a wyróżnienia Mikołajowi Matusiakowi z NPSOB, Julii Tomczyk z Miejskiego Przedszkola gr. XII w Goszcu, Oliwii Przybyłce z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, Michałowi Obiegło z Atelier 43 i Amelii Nodze z grupy pięciolatków ze SP w Grabownie Wielkim.
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Ola Barańska z Ogniska Plastycznego Atelier 43, drugą Łucja Wychowaniec ze SP nr 2 w Twardogórze, trzecią Sylwia Ruszkiewicz również z „dwójki”, natomiast wyróżnienia przyznano Jakubowi Bednarkowi ze SP w Goszczu, Agacie Moczulskiej i Magdalenie Kral z Grabowna Wielkiego, Marioli Gabryelskiej, Gracjanowi Ladrze i Bartoszowi Brzezinie ze SP nr 1 w Twardogórze oraz Julii Fajkowskiej, Julii Pawlak i Marii Borzemskiej z twardogórskiej „dwójki”.
W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Aleksandra Bury ze SP nr 1 w Twardogórze, drugą Julian Kałandziak ze SP w Goszczu, a trzecią Mateusz Niciejewski z „jedynki”, wyróżnienia otrzymali Sara Obiegł z „dwójki”, Julia Gabryelska ze SP nr 1, Joachim Zając ze SP nr 3 w Twardogórze i Beata Kulik ze SP w Grabownie Wielkim.
Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Marlena Mrowicka, a wyróżnienie Maria Antonowicz z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.
Wystawę „Łańcuch choinkowy” można oglądać w siedzibie Biblioteki przy ul. Wielkopolskiej 11 do końca stycznia br.