Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Konkurs plastyczny ,,MOJE EKOMIASTO”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze zaprasza UCZNIÓW I MIESZKAŃCÓW GMINY TWARDOGÓRA do udziału w konkursie plastycznym „MOJE EKOMIASTO”. Konkurs jest zadaniem „Wieloletniego Programu edukacji ekologicznej Gminy Twardogóra na lata 2018-2020”.

ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE:

  1. Ideą konkursu jest wspieranie zachowań proekologicznych wśród mieszkańców gminy Twardogóra.

  2. Konkurs adresowany jest do: uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły średniej, a także osób dorosłych z terenu miasta i gminy Twardogóra,

  3. Celem konkursu jest stworzenie plakatu promującego wśród mieszkańców zachowania proekologiczne, które pozwolą na zachowanie całej naszej gminy w czystości, będą chroniły faunę i florę, a dzisiejszym mieszkańcom i kolejnym pokoleniom pozwolą żyć zdrowo w dobrze chronionym środowisku.

  4. Plakat musi być wykonany zgodnie z zasadami przynależnymi temu gatunkowi grafiki użytkowej. (wg „Słownika wyrazów obcych” plakat – to ogłoszenie, reklama, hasło ujęte w artystyczną formę drukarską, graficzną lub malarska…). Jego format nie może być większy niż A3.

  5. Każda praca powinna być opisana. Informacja powinna zawierać następujące dane: imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła, imię i nazwisko wychowawcy (nauczyciela plastyki), w przypadku osoby dorosłej zapis: osoba dorosła  i telefon kontaktowy.

  6. Prace konkursowe należy składać w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przy ul. Wielkopolskiej 11 do 29 marca br.

  7. Organizator zastrzega sobie możliwość nieodpłatnego skorzystania ze zwycięskich projektów w celu promowania zachowań proekologicznych wśród mieszkańców Gminy Twardogóra.

  8. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród zwycięzcom, przewidywane jest przed Świętami Wielkanocnymi, o czym laureaci zostaną powiadomieni.

  9. Prace zgłoszone do konkursu będą prezentowane w bibliotece na wystawie pokonkursowej.
Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up