Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Konkurs plastyczny ,,Krajobrazy Bułgarii”

„KRAJOBRAZY BUŁGARII”konkurs plastycznyBIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY  IM. WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W TWARDOGÓRZE

  1. W 2011 roku Biblioteka Publiczna we współpracy ze SP w Goszczu rozpoczęła organizację cyklu imprez kulturalno-oświatowych „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. W roku bieżącym przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania, po Irlandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Grecji i Szwecji, będzie Bułgaria (państwo i jego szeroko pojęta kultura).
  2. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkoły średniej z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie plastycznym „Krajobrazy Bułgarii”.
  3. Celem konkursu jest: rozwijanie i promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży, poszerzanie zakresu wiadomości młodych ludzi na temat państw należących do Unii Europejskiej i ich kultury.
  4. Praca plastyczna zgłoszona na konkurs może przedstawiać dowolny krajobraz Bułgarii.
  5. Uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej w formacie A4.
  6. Na rysunku powinna zostać zamieszczona nazwa przedstawionego bułgarskiego krajobrazu np. nadmorski, wiejski itp. lub nazwa konkretnego okręgu np. Warna, Płowdiw itp.  Natomiast na odwrocie pracy powinny zostać zamieszczone następujące informacje: imię i nazwisko wykonawcy, klasa/wiek, przedszkole/szkoła, nazwisko opiekuna artystycznego (wychowawcy). 
    7. Termin składania prac w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze  przy ul. Wielkopolskiej 11 upływa 28 lutego br.
  7. Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie w pomieszczeniach biblioteki.
  8. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbędzie się w marcu br. w czasie bibliotecznego Dnia Bułgarii o czym szkoły zostaną powiadomione. Laureaci konkursu  będą uczestniczyć w zabawie przybliżającej Bułgarię i jej kulturę. W programie m. in. taniec, piosenka i kuchnia bułgarska.
Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up