Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Konkurs plastyczny ,,Kartka wielkanocna”

img_1-197We wtorek 22 marca odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Kartka wielkanocna” połączone z rozdaniem nagród laureatom. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych i gminne gadżety dla laureatów konkursu oraz osób, których kartki zostały wybrane do wysłania przez Urząd.

Komisja konkursowa obradowała 11 marca w dwóch grupach. Burmistrz Zbigniew Potyrała wraz z pracownicą Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Katarzyną Sobczyk-Pienio wybrali kartki, które później zostały wysłane przez Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze do innych urzędów i instytucji. Karki wybrane do wysłania wykonały następujące osoby:  Oliwia Dziewierz, Jakub Pietrzak, Maja Badowska, Barbara Grabczyńska, Marika Kremza, Lena Lizak, Kamila Piech, Joanna Wysocka, Zuzanna Franiak, Zuzanna Musiałowska z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, Wiktoria Ciesielska, Nikola Błasiak, Dawid Piech, Daria Grabowska, Hanna Nowak z SP 1 w Twardogórze, Oliwia Dudycz, Amelia Pacan, Nikola Kubiak, Maja Juszczak, Mateusz Gierus, Jan Dryzd, Maria Juszczak, Wiktoria Ciesielska, Julia Kuc, Jagoda Bartecka, Katarzyna Orlikowska z SP 2 w Twardogórze, Nikola Talarczyk ze SP w Grabownie Wielkim, Nikola Tomczak ze Świetlicy Środowiskowej w Domasławicach, Szymon Górkowy ze ŚŚ w Bukowince, Patrycja Harych, Małgorzata Binek, Karolina Kowalska, Krzysztof Bednarski, Julia Daniliszyn, Julia Karbowska, Filip Karbowski, Julia Gabryelska, Laura Kałużna, Julia Franczak, Magdalena Dydacka, Krystian Freus, Zuzanna Antonowicz, Natalia Herbutowicz, Hubert Masłowski, Klaudia Harecka, Weronika Dysma z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Wasiccy mama i synek oraz Jakub Pietrzak z babcią Hanią.
Natomiast panie: Dorota Banasiak_Franc, Aleksandra Dwornikowska i Małgorzata Głowacz wybrały kartki nagrodzone w konkursie.
W kategorii przedszkolaków I nagroda Burmistrza przypadła Oldze Czerniawskiej z MP, druga Judycie Ciepluch ze ŚŚ w Sosnówce, trzecia Alanowi Graboniowi ze SP w Goszczu, a wyróżnienia: Lenie Brynk, Karolowi Teteli, Marii Nowickiej, Martynie Prymas i Julii Podymie z MP, Emilii Szewczyk ze SP w Goszczu, Jakubowi Stołowskiemu, Annie Król i Patrycji Król z Oddziału Przedszkolnego w Grabownie Wielkim, Blance Lech ze ŚŚ w Grabownie Wielkim, Maksymilianowi Świeradowi i Monice Bukowskiej z PNSOB w Twardogórze oraz Lenie Przybyłek ze ŚŚ w Moszycach.
W kategorii uczniów klas I-III SP I nagrodę Burmistrza przyznano Hannie Janas, drugą Bartłomiejowi Mrowickiemu z SP 1, a trzecią ex aequo Magdalenie Nodze z SP  w Grabownie Wielkim i Emilii Rudkiewicz z SP 2. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Sijka, Bartosz Włodarczyk i Wiktoria Gołowacz z SP 1, Jakub Sztul, Olaf Szierok, Oliwia Dudycz, Krzysztof Wójcik i Patrycja Ptaszyńska z SP 2, Patryk Gąsior z SP w Grabownie Wielkim, Tatiana Gierus z SP w Goszczu, Natalia Przybyłek i Nikola Kondziela ze ŚŚ w Moszycach, Anna Cieślak ze ŚŚ w Grabownie Wielkim oraz Oliwia Garbolińska ze ŚŚ w Goszczu. Nagroda Biblioteki przypadła Lenie Sadowskiej z Ogniska Plastycznego ATELIER 43.
W kategorii uczniów klas IV-VI SP I nagrodę Burmistrza otrzymała Paulina Kozieł ze SP w Grabownie Wielkim, drugą Amelia Pacan, a trzecią Hanna Niwa z SP 2. Wyróżnienia przyznano: Katarzynie Orlikowskiej z SP 2, Dominikowi Gilakowskiemu z SP 3, Weronice Górkowej ze ŚŚ w Bukowince i Nikoli Tomczak ze ŚŚ w Domasławicach.
W kategorii uczniów gimnazjum I nagrodę Burmistrza zdobyła Karolina Wojcieszak, drugą Kamil Pawłowski z Gimnazjum nr 2, a trzecią Patrycja Harych z Gimnazjum nr 1.
W kategorii rodzinnej I nagroda Burmistrza przypadła Oldze, Wiktorowi i Marzenie Czerniawskim z Olszówki, druga rodzinie Bukowskich z Twardogóry, a trzecia Bartłomiejowi Mrowickiemu z mamą Agatą także z Twardogóry.
Laureaci odbierali nagrody i gminne gadżety z rąk burmistrza Zbigniewa Potyrały, który gratulował im talentów plastycznym, dziękował wychowawcom i rodzicom za pomoc, a wszystkim życzył wesołych i rodzinnych świąt. Potem wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up