Konkurs na „Model kosmosu” rozstrzygnięty

img004W środę 16 listopada odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze spotkanie jury konkursu plastycznego „Model kosmosu”. Konkurs ten to jeden z elementów realizowanego przez Koło Astronomiczne pod patronatem biblioteki grantu „Bliżej gwiazd w Roku Heweliusza”.

Jury konkursowe w składzie Joanna Chomiuk i Hanna Franc (plastyczki) oraz Ryszard Kałużny i Henryk Krygiel (astroamatorzy) oceniało 53 prace, które wpłynęły na konkurs, wykonane przez 62 młodych ludzi, ponieważ dopuszczona została możliwość wykonywania prac w grupach.

Wśród gimnazjalistów jury przyznało, w kategorii prac przestrzennych: pierwszą nagrodę Agacie Głowacz, drugą Aleksandrze Urbańskiej, a trzecią Adriannie Smolis. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Kiełtyka, Agnieszka Sobińska oraz grupa Marcin Gerlach, Radosław Woźniak.

W kategorii rysunków pierwszą nagrodę wywalczyła praca Aleksandry Pięty, drugą Aleksandry Borowskiej, a trzecią ex-aequo Klaudii Jaroszewskiej i grupy Klaudia Rogalska, Kornelia Żylak. Wszyscy laureaci są uczniami Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze. Młodzieżą opiekują się nauczycielki fizyki i geografii Bożena Hołubka, Zofia Jelonek, Maria Kucharska i Ludmiła Szymanek.

W kategorii dzieci młodszych nagrody przyznano Małgorzacie Dryzd z Atelier 43 oraz Zuzannie Pietrzykowskiej za samodzielnie wykonaną pracę przestrzenną i ufoludka wykonanego w czasie zajęć Ogniska Plastycznego Atelier 43.

Wszystkie prace można oglądać na wystawie w bibliotece do końca grudnia br. Rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się na ostatnim wykładzie kończącym realizację grantu „Bliżej gwiazd w Roku Heweliusza” w piątek 16 grudnia o godz. 16.30.