Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Konkur plastyczny – Palma Wielkanocna

img_4-146W piątek 27 marca odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy „Palma wielkanocna”  i rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Zbigniew Potyrała.Na konkurs zgłoszono 246 prac ze wszystkich gminnych szkół, przedszkoli i świetlic środowiskowych. Palmy oceniała komisja konkursowa w składzie: Dorota Banasiak-Franc, Ola Maria Kirchmann i Zofia Szczepaniak.
W kategorii przedszkolaków pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Sonii Szczot z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, druga Martynie Dżugaj z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, a trzecia Filipowi Freusowi ze SP w Gosczu. Wyróżnienia przyznano: Pawłowi Bednarskiemu ze SP w Grabownie Wielkim, Hannie Nicpoń ze  Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, Magdalenie Nodze ze ŚŚ w Grabownie Wielkim, Darii Borys, Michalinie Kłosowskiej i Kajetanowi Matusiakowi z Miejskiego Przedszkola. Natomiast nagrodę Biblioteki w tej kategorii otrzymała Julia Łupińska z MP w Twardogórze.
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Marcelowi Sobczykowi ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Wiktorii Didyk z SP nr 1, a trzecią Patrykowi Gąsiorowi ze SP w Grabownie Wielkim, wyróżnienia Lenie Woźniak ze ŚŚ w Chełstowie, Agnieszce Potyrale, Oliwierowi Sobczykowi, Julii Musiałowskiej, Hubertowi Gonerze, Zuzannie Żurawce z „dwójki”, Jakubowi Gajewskiemu, Gabrielowi Jędryczko z „jedynki”, Damianowi Mateusiakowi ze SP w Goszczu, Julii Burdek ze SP w Grabownie Wielkim, Natalii Przybyłek ze ŚŚ w Moszycach i Mai Plucie ze ŚŚ w Grabownie Wielkim, natomiast nagrody Biblioteki Pawłowi Froniewskiemu z „jedynki” oraz Zuzannie Cichoń i Alanowi Gregorczykowi z „dwójki”.
W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza zdobył Marcin Sobiński ze SP w Goszczu, drugą Alicja Ciosek także z Goszcza, trzecią Robert Kulik, a wyróżnienie Jakub Gerlach, obaj ze SP w Grabownie Wielkim. Natomiast nagroda Biblioteki przypadła Julii Garbolińskiej ze SP w Goszczu.
Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Małgorzacie Dryzd, drugą Sarze Obiegło z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, a trzecią Karolinie Kowalskiej ze ŚŚ w Bukowince.
Spośród uczniów szkół średnich triumfowała Wiktoria Okrutna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, która otrzymała pierwszą nagrodę Burmistrza.
W kategorii rodzinnej pierwsza nagroda Burmistrza przypadła pracy zbiorowej dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Domasławicach, druga Natalii Łuczak, Karolinie Wojcieszak, Natalii Pawlak i Kamilowi Pawłowskiemu z Gimnazjum nr 2 w Twardogórze, trzecia Jakubowi Łużnemu z mamą Izabelą z Twardogóry, a wyróżnienia Bartoszowi Machnikowi z mama Karoliną z Twardogóry, rodzinie Wyglądacz z Grabowna Małego, Andresowi Kinaszowi z mama Agnieszką z Twardogóry, rodzinie Jaroszewskich z Twardogóry oraz Julii i Oliwii Durman ze ŚŚ w Sosnówce.
W imieniu burmistrza nagrody rzeczowe i książkowe wręczała laureatom konkursu sekretarz Miasta i Gminy Twardogóra Janina Czekajło.
Wystawę palm wielkanocnych będzie można oglądać w bibliotece do połowy kwietnia w godzinach pracy placówki.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up