Kongres 2013 – inspiracje i wymiana wrażeń

img_4-36Tegoroczny Kongres Bibliotek Publicznych: ,,Biblioteka pełna ludzi” odbył się w dniach 21-22 października br. w Warszawie w Centrum Nauk Kopernik. Na inauguracji byli obecni: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – Rafał Kremza, Prezes Fundacji Orange – Jadwiga Czartoryska.

W Kongresie wzięli udział bibliotekarze z Polski, ale również goście zza granicy. Twardogórską instytucję kultury reprezentowały: dyrektor biblioteki – Beata Pięta oraz Marta Mazepa. Twardogórzanki uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, a także w spotkaniach nt. wolontariatu, oryginalnej organizacji turniejów gier planszowych, tzw. grywalizacja. Brały również czynny udział w zajęciach szkoleniowych: ,,Jak mówić, żeby usłyszeli, jak zmieniać, żeby zmienić”. Po pierwszym dniu Kongresu, organizatorzy przygotowali atrakcję wieczoru. Przed 300 osobową publicznością wystąpił warszawski zespół muzyczny, który zaprezentował utwory w rytmie bluesa. Z kolei drugiego dnia, po uroczystym zakończeniu Kongresu, uczestnicy mogli zwiedzać zupełnie za darmo Centrum Nauk Kopernik i brać udział w różnych ”eksperymentach”.

Mnóstwo wrażeń, pozytywnej energii, pomysłów, oryginalności, nowoczesności i ciekawych ludzi – tak można w pigułce ująć Kongres. 🙂