Koncert „Polska słowem, pieśnią i tańcem bogata”

10 listopada w sali teatralnej w Goszczu odbył się koncert patriotyczny z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który został przygotowany przez naszą bibliotekę.

Koncert „Polska słowem, pieśnią i tańcem bogata”, który odbył się 10 listopada w sali teatralnej w Goszczu rozpoczął twardogórskie obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości obecni byli: poseł Agnieszka Soin, burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński, radni Rady Miejskiej, ksiądz proboszcz Krzysztof Bucyk, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.
Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej publiczność wysłuchała repertuaru pieśni patriotycznych i legionowych w wykonaniu Parafialnego Chóru „Rapsodia”, w drugiej zaś, oprócz wrażeń słuchowych, zgromadzeni otrzymali dawkę wrażeń wizualnych, którą dostarczył zespół folklorystyczny działający przy twardogórskiej bibliotece. Skorynianki, bo o nich mowa, zaprezentowały poloneza i polkę.
W przerwie, między poszczególnymi częściami koncertu, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej – Stanisław Kiełb zaprezentował sylwetki ojców niepodległości oraz przedstawił rys historyczny drogi odzyskania przez Polskę niepodległości.