Koncert młodych talentów „Z Mikołajem po Europie”

img_003-3W środę dnia 11.01.br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze odbył się koncert młodych talentów p.t. „Z Mikołajem po Europie”.

W koncercie udział wzięli uczniowie Ogniska Muzycznego „Allegretto”, w których wykonaniu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki. Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Viva Art, któremu twardogórska biblioteka pomogła w przygotowaniu nastrojowego recitalu. Prowadzące panie Ewa Łysek i Teresa Tyszer przywitały zgromadzonych oraz przedstawiły gości specjalnych, z których każdy był reprezentantem innego europejskiego kraju. Goście przedstawiali obyczaje i tradycje, które towarzyszą obchodom Świąt Bożego Narodzenia w Grecji, Włoszech, Bułgarii, Rumunii i na Ukrainie.

Miłym akcentem imprezy była obecność św. Mikołaja, który poza obdarowaniem występujących młodych artystów prezentami, dzielił się z publicznością ciepłym słowem.

fot. Anna Wolf