Koncert „Co nam w duszy gra”

14 maja 2022 roku w sali teatralnej w Goszczu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł.  St.  Reymonta w Twardogórze zorganizowała koncert „Wiosna w sercach gra”,  podczas którego wystąpiły zespoły działające przy bibliotece.

Widownia zobaczyła na scenie kapelę TwardoGraje oraz zespoły ludowe Skorynianki i Wodniczanki.  Artyści zaprezentowali nowe programy, nad którymi pracowali w warunkach indywidualnych, jeszcze podczas zimowych obostrzeń covidowych, oraz po złagodzeniu ograniczeń kontaktów społecznych. Grupy te prowadzone są przez animatorów kultury Irenę Holovach oraz Mieczysława Franca. Skład zespołów stanowią seniorzy z naszej gminy, którzy systematycznie uczestniczą w próbach pracując nad swoimi zdolnościami i repertuarem pod okiem prowadzących. Widoczny na scenie piękny efekt końcowy, którym publiczność może się zachwycać, jest zatem efektem ciężkiej pracy wszystkich tych osób.

Jednak wydarzenie to było wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – niespodzianki ukrytej w programie.  Podczas koncertu obchodzono 40-lecie pracy estradowej „twardogórskiego słowika” Henryka Jankowskiego, który dowiedział się o wszystkim dopiero w trakcie trwania imprezy. Pan Henryk otrzymał  jubileuszowe życzenia od Burmistrza Pawła Czulińskiego, dyrektor Beaty Pięty i pracowników biblioteki, bliskich, przyjaciół. Życzenia składali również członkowie zespołów:  Skorynianki, Wodniczanki  i TwardoGraje –  w  nich aktywnie działa Pan Henryk. Jubilat zaprezentował publiczności solowy recital, w którym wszyscy obecni mogli usłyszeć jego pasję i miłość do muzyki. Również z tej okazji – jako wyraz wdzięczności za współpracę – specjalny muzyczny występ dla Pana Henryka przygotowała załoga biblioteki. Obecność tak wielu osób była doskonałą okazją do podziękowania Pani Annie Teresie Makarskiej, która swoimi słodkościami potrafi oczarować każdy smak i gust kulinarny w naszej gminie, ale także poza nią.

Wzruszenia, radość oraz spontaniczne emocje były udziałem wszystkich obecnych na koncercie – dlatego ten piękny majowy wieczór zostanie zapamiętany na długo.