Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W czwartkowe popołudnie, 20 kwietnia w twardogórskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy aromatycznej kawie i herbacie uczestniczki klubu dyskutowały na temat dwóch książek: ,,Nieznajoma” z cyklu Osiedle Sielanka Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk  oraz ,,Żmijowisko”  Wojciecha Chmielarza.

Pierwsza z nich – ,,Nieznajoma” – otworzyła dyskusję na temat nowych, zamkniętych osiedli oraz relacji międzyludzkich. Uczestniczki spotkania opowiadały jak wyglądały ich miejsca zamieszkania w dawniejszych czasach, jacy byli ludzie i co przez te lata się zmieniło. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że obecnie jest większy pęd życia, liczy się czas, kariera i pieniądze. Często sąsiedzi z jednego osiedla lub jednego bloku się nie znają – mijają się tylko na ulicach czy korytarzach z pośpiesznym ,,Dzień dobry”.
Natomiast ,,Żmijowisko”, opowieść o rodzinnej tragedii rozpoczęła dyskusję na temat małżeństw bez miłości, trwających z rozsądku i obowiązku wspólnego wychowywania dziecka.

Dyskusyjny Klub Książki jest to klub miłośników książek, którzy raz w miesiącu spotykają się aby wspólnie podyskutować na temat czytanych książek. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 25 maja o godzinie 12:00 w siedzibie biblioteki. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!