Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Kolejne czwartkowe spotkanie z pasjami w Goszczu…

img_1-39W czwartkowe przedpołudnie 10 października do biblioteki w Goszczu przyszła grupa Seniorów z Koła Emerytów i Rencistów aby uczestniczyć w kolejnym już spotkaniu z serii „Spotkania z pasjami”, które emitowane są dzięki projektowi Akademii Orange dla bibliotek.Bohaterem czwartkowego spotkania była sławna już i jedyna w Polsce, najstarsza didżejka Wirginia Szmyt zw. Dj. Wiki. W swoim wystąpieniu mówiła o tym, że nie ma takich pasji, których nie wypada realizować.
Pani Wirginia Szmyt jest z wykształcenia pedagogiem specjalnym. Całe życie pracowała z trudną młodzieżą, osiągając znakomite wyniki pedagogiczne. Po przejściu na emeryturę, jak wiele osób, nie mogła znaleźć sobie miejsca, brakowało jej kontaktu z ludźmi. Postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie nauczyciela i aktywnie zaangażować się w organizację zajęć dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Bardzo dbała o to, by wszystkie osoby, niezależnie od wykształcenia czy statusu społecznego, nie tylko uczyły się czegoś nowego, ale i czuły się tam dobrze. Wpadła na pomysł, że najlepiej zbliżyć ludzi do siebie poprzez muzykę. Zaczęła więc organizować potańcówki z profesjonalnym Djem. Szybko jednak skończyły się fundusze na opłacenie osoby, która prowadziłaby potańcówki. Z drugiej strony, potańcówki cieszyły się takim powodzeniem, że żal było z nich rezygnować. Dlatego Pani Wirginia sama zaczęła grać.
Dziś jej życie kręci się wokoło muzyki: gra nie tylko na potańcówkach dla seniorów, ale również na dyskotekach dla młodzieży i sama organizuje dyskoteki międzypokoleniowe. Na wszystkich tych spotkaniach ludzie przyjmują ją bardzo ciepło i podziwiają za talent, odwagę i optymizm. Pani Wirginia odwdzięcza się im pozytywną muzyką i … przyjaźnią. Dj Wika zna większość uczestników swoich potańcówek i często pomaga im rozwiązywać ich problemy osobiste. Jest wsparciem dla młodszych i starszych osób. Dzięki swojej pozycji między dwoma światami może pokazywać seniorom, że ,,życie zaczyna się dopiero po 70″  i że można realizować najbardziej odważne pasje. Młodym natomiast uświadamia, że starsi ludzie mogą ich wiele nauczyć i nie powinni być zostawiani poza marginesem społecznym.

Następne spotkanie w bibliotece w Goszczu 17 października o godz. 11:00 z Panią Mariolą Zimnicką.
Zapraszamy serdecznie!

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up