Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

„Kiedy odwiedza nas Pani Złość…”

img_0268a„Kiedy odwiedza nas Pani Złość…to dobrze, czy źle?”, taki był tytuł spotkania z pedagog Iwona Podlasinską, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Grabownie Wielkim 27 października br. Z inicjatywą zorganizowania pogadanki pedagogicznej wystąpiła bibliotekarka z grabowiańskiej filii bibliotecznej.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V i VI. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów, zobowiązywały młodych ludzi do czynnego w nich udziału.
Każdy z nas ma emocje, czyli silne wzruszenie, które przejawia się jako: radość, złość, smutek i strach, ale najważniejsze jest, jak sobie z takimi emocjami radzimy.
Młodzież poznała dwa opowiadania na temat emocji, jedno dotyczyło ciągle denerwującego się chłopca, który za radą ojca, gdy się zezłościł wbijał w płot gwóźdź – doszedł do 37 wbitych w deskę jednego dnia. Nastał jednak okres, kiedy chłopiec opanował złe emocje, wtedy ojciec kazał wyciągać gwoździe. Kiedy to uczynił, ojciec powiedział: „Dobrze czynisz synu, ale zobacz jakie zostały dziury po gwoździach. Rana słowna tak boli jak fizyczna”
Na zakończenie spotkania uczniowie bardzo serdecznie podziękowali pani Podlasińskiej za przekazanie tak potrzebnych w okresie dojrzewania mądrych przykładów, wręczyli bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonany jesienny obraz.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up