„Kicia Kocia w bibliotece” – głośne czytanie

W środę 21 grudnia na lekcji bibliotecznej i zajęciach związanych z projektem Edukacja dla Doliny Baryczy gościła w Bibliotece Publicznej klasa I a ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze wraz z wychowawczynią Barbarą Gąbką.

Dzieci wysłuchały głośnego czytania książki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece” oraz krótkiego streszczenia opowiadania Johanne Mercier „Kamyczek w bibliotece”. Na podstawie tych tekstów bibliotekarka przybliżyła pierwszoklasistom temat biblioteki, szacunku dla książki, budowy książki, znaków szczególnych książki bibliotecznej, zapisania się do biblioteki. Zajęcia edukacyjne przeplatane były ćwiczeniami fizycznymi z pluszakami i linką.
Druga część zajęć związana była z projektem Edukacja dla Doliny Baryczy. Z pomocą mapy „Dolina Baryczy z atrakcjami” dzieci zostały zapoznane z regionem, na terenie którego mieszkamy. Bibliotekarka przedstawiła najmłodszym 8 wspaniałych z Doliny Baryczy w postaci kukiełek i pacynek, a potem na podstawie książki Bożeny Hołubki „Urodziny karpia Milusia” dzieci wystawiły przedstawienie.
Na pożegnanie pierwszoklasiści otrzymali gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, a także związane z projektem Edukacja dla Doliny Baryczy. Uczniowie zwiedzili także pokonkursową wystawę „Szopek bożonarodzeniowych”.