Kamyczek w bibliotece – głośne czytanie

img_2-130W piątek 3 października gościła w Bibliotece Publicznej w Twardogórze zerówka z Miejskiego Przedszkola pod opieką pani Elżbiety Urbaniak.Sześciolatki wysłuchały opowiadania Johanne Marcier „Kamyczek w bibliotece” opowiadającego o pierwszej wizycie w bibliotece chłopca o imieniu  Kamyczek. Dzieci poprawnie zrozumiały tekst, świetnie też orientowały się w różnicach między księgarnią a biblioteką, przyznały, że lubią gdy rodzice lub starsze rodzeństwo im czyta, ale tęsknią już za samodzielnym opanowaniem tej sztuki, dowiedziały się też jak należy dbać o „skarb” jakim jest każda książka. Między zajęciami wymagającymi wysiłku intelektualnego dzieci chętnie brały udział w zajęciach sprawnościowych, które usprawniały ich małą motorykę i pozwalały rozwijać umiejętności pracy w grupach. Na zakończenie zajęć sześciolatki otrzymały zakładki i naklejki kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, a także broszurki dla rodziców na temat korzyści płynących z czytania dzieciom od najmłodszych lat.

Galeria: