Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Język angielski pasją dzieci!

img_0405bz26.04.2012r. w bibliotece publicznej w Goszczu odbyły się zajęcia edukacyjne z języka angielskiego pod hasłem: English is funny. Na niecodzienną lekcję przybyli do biblioteki uczniowie z klasy IV i V SP pod opieką pani pedagog, Nadiji Barańskiej.

Zajęcia w formie zabawy już na samym początku przypadły do gustu wszystkim uczestnikom. Pojawiające się na przemian zadania pisemne z ruchowymi, związane tematycznie z kolorami, zespalały zajęcia w harmonijną całość, dzięki której możliwa była twórcza aktywizacja uczniów. Głównym celem ćwiczeń było pobudzenie wyobraźni dzieci do błyskotliwego i energicznego kreowania myśli, przenoszenia jej na papier w formie graficznej oraz rysunkowej. Zajęcia kształtowały także postawę fizyczną, której wyznacznikami były gesty, mimika i ruch w ogóle. Wszystkie te trzy elementy świetnie zostały wyeksponowane podczas zabaw „Flies are flying, spider is catching” oraz „Hurray says”.W czasie tych gier uczniowie przemieszczali się po różnokolorowej macie, wykonując zadania, które polegały na interpretacji haseł kolorystycznych, ukrytych w toku słów i zwrotów angielskich.

Biblioteczna lekcja zabawy po angielsku wywołała wiele radości. Pozytywna energia udzieliła się wszystkim uczestnikom. Każdy na koniec otrzymał słodki upominek. Nieco większa nagroda przypadła tym, którzy zostali wyłonieni w drodze losowania. Zadowolenie dzieci z takiej formy zajęć było ogromne. Miejmy nadzieję, że miłe wspomnienia przerodzą się w wielką fascynację językiem obcym i owocną, pasjonującą naukę.

Galeria


Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up