Jestem Polakiem i jestem Europejczykiem – porozmawiajmy o naszej suwerenności i demokracji w Unii Europejskiej – spotkanie dla młodzieży

Wspólnie zastanówmy się nad tym, czy bycie Polakiem wyklucza bycie Europejczykiem?

• Czy mieszkańcy i mieszkanki naszej gminy mogą wpływać na politykę europejską?
  • Czym właściwie zajmują się unijne instytucje i czy warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
  • Co to jest Europejska Inicjatywa Obywatelska?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania pt. „Jestem Polakiem i jestem Europejczykiem – porozmawiajmy o naszej suwerenności i demokracji w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 w auli Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze.

W spotkaniu będzie uczestniczył dr Filip Tereszkiewicz, ekspert sieci Team Europe który opowie o kompetencjach, roli i sposobie funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz wytłumaczy, jak zagłosować na kandydatów/tki na europosłów 9 czerwca.

Ponadto młodzież dowie się skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.

——————————————————

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus.