Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Jazz w Twardogórze

dsc_5393

We wtorek 8 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze wernisaż wystawy oleśnickiego fotografika Roberta Piętki „Jazz – okolice portretu”.

Robert Piętka fotograficznego bakcyla połknął w 1995 roku. Fotografował dla lokalnych gazet, chętnie brał udział w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym i krajowym – z sukcesami:). Od lat zaprzyjaźniony jest z twardogórską Biblioteką Publiczną. Prezentował tutaj swoje tematyczne wystawy: „Portret Anny” (2003), „O czym marzą dzieci…” i „Chrudim” w 2006, był laureatem konkursów organizowanych przez bibliotekę – „Cztery pory roku” (2003), „Człowiek i jego praca” (2005), a także zasiadał w jury konkursów fotograficznych „Weekend w Twardogórze” (2007) i „Wydarzenie roku 2008 w Twardogórze” (2009).

Wystawa „Jazz – okolice portretu” to 22 wielkoformatowe, czarno-białe zdjęcia wykonane na koncertach jazzowych we Wrocławiu, Oleśnicy i Namysłowie.

Na otwarciu wystawy towarzyszyli panu Robertowi Stanisław Kasperowicz-pasjonat muzyki jazzowej i Mateusz Kołodziejczak – muzyk. Uczniowie ze SP nr 2 w Twardogórze, którzy przyszli na wernisaż pod opieką nauczycielek Barbary Franc i Małgorzaty Pecican oraz zainteresowane osoby dorosłe, mieli więc okazję nie tylko do podziwiania artystycznych fotografii Roberta Piętki, słuchania muzyki jazzowej w wykonaniu grającego na saksofonie Mateusza Kołodziejczaka, ale także wysłuchali wypowiedzi Stanisława Kasperowicza na temat muzyki jazzowej, atmosfery koncertów i klubów jazzowych, a także muzyków grających tę wyjątkową mieszankę dźwięków stworzonych przez czarnych i białych ludzi.

Galeria

Fot. Henryk Zdanowicz

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up