Janusz Korczak – wystawa w Grabownie Wielkim

img_0385Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

Janusz Korczak mówił:

Wiara w potęgę wychowania nie jest złudzeniem marzyciela,ale rezultatem wielowiekowych studiów i doświadczeń. Tej wiary głębokiej ani na chwilę nie zachwiała teoria dziedziczności. Dziś wiadomym jest, że charakter człowieka składa się z dwóch pierwiastków: wrodzonego i nabytego.

Ale… człowiek nie rodzi się zbrodniarzem,ani aniołem; wychowanie czyni z niego istotę brudną lub promienną. Pod wychowaniem rozumiemy nie tylko wpływ rodziców, ale i wpływ otoczenia, ludzi, świata, literatury, życia.

JEŚLI RODZINA NIE UMIE LUB NIE CHCE UJAĆ STERU WYCHOWANIA W SWE RĘCE, DUSZA DZIECKA ODDANA JEST NA ŁASKĘ LOSU”.

Biblioteka Publiczna w Grabownie Wielkim zaprasza do końca kwietnia do oglądania wystawy przedstawiającej : życie, działalność, myśli i twórczość Janusza Korczaka.