Jakub Skworz – spotkanie z pisarzem

We wtorek 31 stycznia gościł w SP w Goszczu i w Bibliotece Publicznej w Twardogórze pisarz Jakub Skworz. Autor przygód księżniczki Adeli i wampirka Alfreda tym razem promował swoja najnowszą książkę „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”.

W spotkaniu autorskim w Goszczu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej i czwartej, a w Twardogórze dwóch klas trzecich ze SP nr 2 wraz z wychowawczyniami: Beatą Fijałkowską, Bożeną Zimą-Maszyną oraz Lillą Gmyrek.
Przypadek Oskara – chłopca, który uwielbia grać na konsoli i dokonuje jej samodzielnego zakupu w Internecie, posłużył autorowi do przybliżenia dzieciom konsekwencji prawnych takiego zachowanie. Książka w prosty i przystępny sposób, nie pomijając jednak fachowego języka prawniczego, wprowadza dzieci w świat dotyczący zakupu towarów i praw konsumenta. Uczestnicy spotkań w Goszczu i Twardogórze bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusjach prowokowanych przez pana Jakuba. Szybko i sprawnie udało im się też rozwiązać krzyżówkę z trudnymi prawniczymi terminami oraz znaleźć 10 różnic między „prawie” identycznymi gabinetami prawnika.
Najmłodsi chętnie kupowali książki pisarza, na których pan Jakub wpisywał osobiste dedykacje. Dzieci pożegnały autora kwiatami.