Iwona Podlasińska w twardogórskiej bibliotece

img_6431W środę 23 maja gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze instruktorka czytelnictwa dzieci w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Iwona Podlasińska.

Na spotkanie z panią Iwoną została zaproszona zerówka ze SP nr 2 w Twardogórze prowadzona przez Danutę Deberę. Grupa ta składa się z dzieci, które nie uczęszczały wcześniej do przedszkola i swoją przygodę z edukacją rozpoczęły dopiero we wrześniu ubiegłego roku. Iwona Podlasińska przygotowała dla dzieci montaż muzyczno-słowno-ruchowy „Bawimy się w szkołę”.

Był więc dzwonek na lekcje, sprawdzanie obecności według listy z dziennika, lekcje polskiego, matematyki, muzyki i plastyki, nie obeszło się też bez przerwy śniadaniowej. Przez zabawę dzieci uczyły się, pani Iwona proponowała najmłodszym wdzięczne zabawy w ruchu ze śmiesznymi wyliczankami, pracę w grupach, zgadywanki, dużo muzyki i wspólne rysowanie wymarzonych wakacyjnych miejsc. Najbardziej spodobała się dzieciom zabawa w stonogę, która porusza się z takim hukiem, że aż trzęsie się podłoga.

Na twórczych zabawach w bibliotece zerówkowicze spędzili prawie dwie godziny, a mimo to trudno im było się rozstać z panią Iwoną i bibliotekarkami. Na pewno we wrześniu, już jako pierwszoklasiści, ruszą z optymizmem i radością do szkoły.