Instrukcja logowania czytelnika na stronie: www.dzb.pl

Od 1 stycznia 2008 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze prowadzi komputerową obsługę czytelników w dziale dla dorosłych. Każdy czytelnik otrzymuje zakodowaną kartę biblioteczną oraz pisemną informację, w jaki sposób korzystać za pomocą Internetu z katalogu biblioteki w Twardogórze, jak  również z katalogów dolnośląskich bibliotek publicznych zintegrowanych w systemie ALEPH. Katalogi książek wymienionych bibliotek udostępnione są na stronie internetowej www.dzb.pl  Czytelnik czasowo przebywający poza Twardogórą może zamówić on-line egzemplarz naszej biblioteki, przez zalogowanie się na stronie www.dzb.pl Książki z innych bibliotek dolnośląskich zamawiać można jedynie za pośrednictwem biblioteki w Twardogórze. Wszystkich czytelników obowiązuje wprowadzony z dniem 1 stycznia 2008 roku „Regulamin wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze”.

Logowanie czytelnika na stronie: www.dzb.pl:

1. przechodzimy do zakładki ZALOGUJ,
2.w polu ID użytkownika/ kod kreskowy wpisujemy: numer swojej karty bibliotecznej (09500-00000xxxx),
3.w polu HASŁO:  wpisujemy DATĘ SWOICH URODZIN w formacie: RRRRMMDD (rok, miesiąc, dzień bez spacji i znaków przestankowych),
4.z listy rozwijanej w polu ODDZIAŁ BIBLIOTEKI wybieramy: BPMiG Twardogóra,
5.klikamy: ZALOGUJ