Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

I spotkanie „Podaj dalej”

img_2506  W poniedziałek 11 kwietnia odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze pierwsze spotkanie w ramach mikrograntu „Podaj dalej”.

Grant na organizację 4 spotkań-szkoleń ( w tym jedno spotkanie online) z Bibliotekami Partnerskimi przyznawany jest Bibliotekom Wiodącym, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek.

Hasłem przewodnim spotkania był temat: „PRB na półmetku. Korzyści i szanse dla bibliotek”- zdobywanie grantów jako możliwość pozyskiwania dodatkowych środków finansowych.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i pracownicy Bibliotek Partnerskich z : Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobroszycach, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Międzyborzu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuźnicy Czeszyckiej oraz Gminnego Zespołu Kultury i Bibliotek w Krośnicach.

Uczestników powitała dyrektor BPMiG w Twardogórze pani Beata Pięta, która zaprezentowała dobre praktyki naszej biblioteki oraz pozyskane granty na realizację różnych projektów w pokazie multimedialnym. Doświadczeniami ze szkolenia w Warszawie w ramach grantu „Moje strony-Mocne strony” podzieliła się z zebranymi bibliotekarka z działu dla dzieci Anna Rydzyk.

Zaproszonym gościem specjalnym była pani Anna Lorek- główny specjalista ds. opracowywania projektów i pozyskiwania funduszy europejskich w Urzędzie Miasta i Gminy w Twardogórze, która przygotowała prezentację na temat przygotowywania wniosków i pozyskiwania grantów oraz funduszy.

W czasie spotkania, był czas na dyskusję bibliotekarek o sukcesach i porażkach w pozyskiwaniu grantów. Narodziły się także nowe pomysły, które na pewno przydadzą się w dalszej pracy.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up