Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Hafty Ewy Kral

img_0133a  W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze w Filii bibliotecznej w Grabownie Wielkim otwarta została wystawa haftu Ewy Kral.

Pani Ewa ukończyła Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Międzyborzu. Mieszka wraz z rodziną – mężem i trójką dzieci w Grabownie Wielkim. Umiejętność haftowania zawdzięcza szkole średniej.

Wśród wykonanych przez hafciarkę prac są: portrety, kwiaty, zwierzęta oraz metryczki urodzenia noworodków. Wszystkie obrazki wykonano techniką haftu półkrzyżykowego i krzyżowego. Pomysły na robótki pani Ewa ma własne lub czerpie je z czasopism takich jak: Haft Polski, Kram z Robótkami, Igłą i Nitką, niezawodny jest również internet. Prace wykonane zostały na kanwie lub płótnie.

Pani Kral z zamiłowania do robótek ręcznych nie zrezygnuje, uwielbia obserwować co potrafi uczynić igła i nitka w odpowiednich rękach. Obecna wystawa jest drugą ekspozycją prac Ewy Kral w bibliotece w ramach promocji lokalnych twórców. Prace wystawione w bibliotece można zakupić.

Do zwiedzania wystawy zapraszamy codziennie w godzinach pracy biblioteki do końca maja.

 Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up