Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Gwiazda Bożonarodzeniowa…

img_1-87W piątek 20 grudnia odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Gwiazda bożonarodzeniowa” połączone z rozdaniem nagród laureatom konkursu.

Na konkurs, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, zgłoszono 155 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych. Jury konkursowe w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Hanna Franc, Ola Maria Kirchmann i Zofia Szczepaniak pracowało nad ich oceną 9 grudnia i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia. W kategorii przedszkolaków pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Hannie Skrzypczak z Przedszkola Miejskiego w Twardogórze, druga Michałowi Pietrzykowi z Klubu Malucha Biedroneczka, trzecia Nikoli Kondzieli ze Świetlicy Środowiskowej w Moszycach, a wyróżnienia Antoniemu Hłądzyńskiemu z Ogniska Plastycznego Atelier 43, Dawidowi Piechowi z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, Julii Woźniak ze Świetlicy Środowiskowej w Grabownie Małym i Alanowi Graboniowi z Miejskiego Przedszkola oddział w Goszczu. Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Mai Plucie, drugą Klaudiuszowi Szwajdzie, a trzecią Marcie Pietrzyk ze SP w Grabownie Wielkim. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przypadły: Marcie Włodarczyk z Atelier 43, Aleksandrowi Szycowi ze Świetlicy Środowiskowej w Moszycach, Wojciechowi Rusinkowi ze SP w Goszczu, Weronice Górkowej z Grabowna Wielkiego i Aleksandrze Mozol z Grabowna Małego, Oliwii Durman ze świetlicy w Sosnówce, Katarzynie Orlikowskiej ze SP nr 2 oraz Małgorzacie Żebrackiej i Oliwii Początek ze SP nr 1 w Twardogórze. W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Agacie Mozol ze Świetlicy Środowiskowej w Grabownie Małym, drugą Magdalenie Gojny ze SP w Grabownie Wielkim, trzecią Adrianowi Duczmalowi z Atelier 43, a wyróżnienia Patrykowi Erhardtowi z Grabowna Wielkiego, Marcie Wajdzie z „jedynki” oraz Wiktorii Tomczak i Nikoli Hawryluk z Goszcza. Klaudia Jaroszewska z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze została laureatką pierwszej nagrody Burmistrza w kategorii gimnazjalnej, a Wiktoria Okrutna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych otrzymała tę samą nagrodę wśród uczniów szkół średnich. W tej drugiej kategorii wiekowej drugą nagrodę przyznano Kirze Kirchmann też z ZSP wTwardogórze. W ostatniej kategorii konkursowej – rodzinnej, pierwsza nagroda Burmistrza przypadła sześcioletniemu Bartłomiejowi Mrowickiemu, który wykonał swoją gwiazdkę wraz z mamą Agatą, babcią Janiną i prababcią Ludwiką, druga Gabrieli Proć z mamą Anną, trzecia Kajetanowi i Marcelinie Matusiak z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, a wyróżnienia Annie Sadowskiej z mamą z Atelier 43 oraz Jakubowi Gajewskiemu z mamą Agnieszką. Laureatom konkursu nagrody rzeczowe, książkowe oraz gminne gadżety wręczał burmistrz Jan Dżugaj wraz z paniami z jury.
Wystawę gwiazd bożonarodzeniowych będzie można oglądać w siedzibie biblioteki przy ulicy Wielkopolskiej 11 do końca stycznia 2014 roku.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up