WIRTUALNE SPOTKANIE Z TERESĄ LIPOWSKĄ SERIALOWĄ MOSTOWIAKOWĄ

13W czwartkowe przedpołudnie 26 września w bibliotece w Goszczu odbyło się kolejne już spotkanie z serii „Spotkania z pasją”. Tym razem biblioteka gościła Panią Teresę Lipowską, odtwórczynię roli Mostowiakowej w serialu „M- jak Miłość”.

Pani Teresa Lipowska jest aktorką, ale mało kto wie, że ukończyła muzyczną szkołę średnią

w klasie fortepianu. Po maturze zdecydowała się jednak zdawać do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Już w czasie studiów pojawiły się pierwsze role w filmach.

Podczas swojej kariery aktorskiej wystąpiła w ponad 70 filmach oraz podkładała głos do

zarówno do bajek dla dzieci, jak i w filmach dubbingowanych dla dorosłych. Grała również w

licznych przedstawieniach i serialach radiowych.

Pani Lipowska jest jednak przede wszystkim aktorką teatralną. Przez większą część swojej

kariery związana była z Teatrem Ludowym w Warszawie, później Teatrem Nowym.

Następnie związała się z Teatrem Syrena oraz Teatrem Współczesnym. Pani Teresa Lipowska

nie przestała grać pomimo emerytury. Po przejściu na emeryturę grała w Teatrze Komedia, a

przed tegorocznymi wakacjami można było zobaczyć ją ponownie na deskach Teatru Syrena.

Od 13 lat nieprzerwanie gra również cudowną Panią Barbarę w serialu „M jak Miłość”.

Jej praca wielokrotnie była doceniana. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski

Orderu Odrodzenia Polski oraz Złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Najbardziej

dumna jest jednak z nagrody Wielki Splendor, przyznanej w 2010 roku przez Zespół

Artystyczny Teatru Polskiego Radia.

Prywatnie pani Teresa Lipowska jest bardzo otwartą i pełną energii osobą. Zaraża swoim

optymizmem nawet o wiele młodszych kolegów z planu serialu „M jak Miłość”.

Ponad wszystko kocha swoją rodzinę, a odkąd pojawiły się w jej życiu wnuki, nie wyobraża

sobie świata bez nich.

Podczas wirtualnego spotkania Pani Lipowska mówiła, że energię czerpie z wielkich pokładów miłości jakie ma w sobie, a sposób na dobra formę to dużo się ruszać w każdy możliwy sposób. Sama jeździ dużo rowerem kiedy tylko może, nawet po chleb do pobliskiego marketu. Radziła, aby się jak najwięcej uśmiechać, cieszyć się, że jest słońce i że pada deszcz, że ptaszek śpiewa i że jest nowy dzień. Nie myśleć o tym, że się ma dużo lat bo nie mamy wpływu na to, że się rodzimy i umieramy ale to wszystko co jest w środku to jest nasze i na to możemy wpłynąć sami.

Następne wirtualne spotkanie w bibliotece w Goszczu już 3 pażdziernika o godzinie 11.00.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE 🙂