Głośne czytanie w dziale dla dzieci

010-6We wtorek 12 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze gościła „zerówka” ze SP nr 2 z wychowawczynią Bożeną Zimą-Maszyną i Agatą Gąsior na głośnym czytaniu.

Bibliotekarka czytała sześciolatkom wiersz Juliana Tuwima „Abecadło”. Na jego podstawie bawiliśmy się potem w układanie całego alfabetu, kojarzyliśmy imiona i inne wyrazy zaczynające się od poszczególnych liter, a także dzieliliśmy własne imiona na sylaby.

Dzieci wysłuchały również opowiadania Sabiny Bauman z serii „Radzę sobie” „W szkole”.

Przygody sześciolatka Marcela, który opowiada o swoich pierwszych dwóch dniach w „zerówce”, były przeznaczone idealnie dla zaproszonej grupy. Dzieci odnajdywały tam własne przeżycia, zabawne sytuacje szkolne, ale także nauczyły się jak „zerówkowicz” powinien się zachowywać, jakich słów używać i jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Dziewczynki i chłopcy rozwiązywali labirynty, rebusy i zagadki związane z tekstem, kolorowali też obrazki.

W czasie zajęć zostały wykorzystane ćwiczenia małej motoryki i zabawy ruchowe z Klanzy. Na pożegnanie dzieci otrzymały zakładki Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.