Głośne czytanie lektury w bibliotece w Goszczu

003-4We wtorek 11 czerwca do Biblioteki Publicznej przyszła kasa II Szkoły Podstawowej w Goszczu wraz z wychowawczynią panią Lidią Wróbel.

Na ten dzień zaplanowane było głośne czytanie lektury H.Ch. Andersena „Calineczka”. Na wstępie bibliotekarka Dorota Markowska przedstawiła sylwetkę pisarza i przeczytała bajkę o maleńkiej dziewczynce. Dziewczynka  narodziła się z ziarenka i mieściła się w skorupce orzecha. Dzieci z uwagą wysłuchały przygód jakie przeżywała Calineczka, a  w trakcie zadawanych pytań pięknie odpowiadały o szczegółach zawartych w bajce. Następnie wszyscy podzieleni na grupy rozwiązywali zadania związane z lekturą. Przy odczytywaniu pytań zawartych  w testach było bardzo wesoło, a na zakończenie po krótkich ćwiczeniach ruchowych zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o lecie.