Gniazdko zajączka – wielkanocny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

179W środę 31 marca odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze rozdanie nagród laureatom wiosennego konkursu plastycznego „Gniazdko zajączka”.

Honorowy patronat nad zorganizowanym przez bibliotekę konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który ufundował pierwsze nagrody. Na konkurs wpłynęły 202 prace ze wszystkich placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Twardogóra, a także po raz pierwszy z Ogniska Plastycznego Atelier prowadzonego przez Joannę Chomiuk.
Prace dzieci i młodzieży oceniało jury konkursowe w składzie: Dorota Banasiak-Franc, Ola Maria Kirchmann i Beata Pięta.
W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Miriam Witiw z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, drugą Kryspinie Prusak z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, trzecią Marcie Włodarczyk z Ogniska Plastycznego Atelier w Twardogórze, czwartą Igorowi Olszańskiemu z Miejskiego Przedszkola, a wyróżnienia Alicji Prokop i Michałowi Góreckiemu rónież z Miejskiego Przedszkola oraz Mikołajowi Matusiakowi z Przedszkola Niepublicznego SOB.
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Maria Gąbka ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Filip Żerebecki z Ogniska Plastycznego Atelier, trzecią Natalia Kowalczyk ze SP nr 1 w Twardogórze, a czwartą Paweł Oko z „dwójki”. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Agata Moczulska ze SP w Grabownie Wielkim, Julia Daniliszyn z Ogniska Plastycznego Atelier, Oliwia Komór i Hubert Sobczyński ze SP nr 1 w Twardogórze, a także Aleksandra Molińska, Kaja Jędryczko, Natalia Prymas, Zuzanna Antonowicz oraz Aleksandra Borecka ze SP nr 2 w Twardogórze.
Spośród prac uczniów klas IV-VI szkół podstawowych I nagrodę Burmistrza zdobyło „Gniazdko zajączka” wykonane przez Alicję Nikolin ze SP nr 1, drugą gniazdko Macieja Chyłki ze SP nr 2, trzecią Aleksandry Pięty, czwartą Piotra Jażdżewskiego (oboje reprezentowali SP nr 1), a piątą Natalii Łuczak.ze SP nr 3 w Twardogórze. Wyróżniono prace: Szymona Sobczyńskiego, Sylwii Lityńskiej i Klaudii Szewczyk ze SP nr 1 w Twardogórze, Natalii Marczyk i Izabeli Wolnej ze SP nr 2 oraz Natalii Pawlak ze SP nr 3.
Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę Burmistrza odebrał Piotr Gałka z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, drugą Paulina Ladra też z pierwszego Gimnazjum, trzecią Małgorzata Rataj z Gimnazjum nr 2, natomiast wyróżnienia Aleksandra Mrzygłodzka i Paweł Jasiak (obydwoje z Gimnazjum nr 1).
Tradycja wielkanocna jaką jest wicie w ogrodzie gniazdka dla zajączka, który zostawia tam świąteczne prezenty, nie jest znana we wszystkich domach. Jednak ilość prac jaka wpłynęła na biblioteczny konkurs, różnorodne techniki i materiały zastosowane do ich wykonania, zaangażowanie w całe przedsięwzięcie opiekunów, wychowawców, nauczycieli plastyki, rodziców i dziadków wskazywać może na fakt, że ten miły zwyczaj może się przyjąć w domach naszej gminy.