Twardogórska Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy jako jedna z 15 placówek w kraju wygrała udział w projekcie „Twoje strony – Mocne strony”
Realizacji projektu podjęła się młodzież z Gimnazjum nr 1 pod opieką nauczycielki języka polskiego Doroty Siemaszko-Babij.
Intensywnie pracujący w marcu i kwietniu młodzi ludzie stworzyli wizytówkę gminy w formie krótkiego, dokumentalnego filmu. Na filmie można zobaczyć obiekty sportowe funkcjonujące na terenie gminy, popisy sportowe młodzieży i dzieci, urokliwe zakątki naszej ziemi twardogórskiej, miejsca kultu, a także w zawrotnym tempie przemierzyć ścieżkę spacerowo-rekreacyjną. Młodzież sama skomponowała ścieżkę dźwiękową do filmu, napisała tekst i nagrała piosenkę.
W nagrodę za swoją pracę gimnazjaliści pojechali 4 czerwca na finał projektu do Warszawy. W budynkach Uniwersytetu Warszawskiego prezentowane były w zbiorczej formie prace wszystkich grup biorących udział w projekcie. Młodzi i ich opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział w projekcie, a także płytę z multimedialną prezentacją całego projektu.
Ciepłe słowa i podziękowania za bardzo udaną realizację projektu skierowała do uczestników spotkania profesor Anna Giza z Uniwersytetu Warszawskiego, sprawująca pieczę nad Projektem Społecznym 2012, realizatorka projektu TSMS Aleksandra Gołdys oraz przedstawicielka Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Noemi Gryczko. Do tworzenia telewizji lokalnych, dzięki ogólnodostępnym w internecie programom, zachęcał bibliotekarz Kamil Śliwowski.
Po południu młodzież wybrała się wraz z przewodnikami ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Złota Kaczka na wycieczkę po stolicy.
Spacer z przewodnikiem zakończył się przejazdem na Pole Mokotowskie gdzie uczestnicy wzięli udział w pikniku z okazji Imienin Polski, zorganizowanym przez Projekt Społeczny 2012 i spotkali się z drugą realizatorką projektu TSMS Agatą Dembek.
Zmęczeni, ale zadowoleni gimnazjaliści późno w nocy z soboty na niedzielę wrócili do domów.
Cieszy fakt, że młodzi ludzie tak chętnie podejmują się prac promujących ich „małą ojczyznę”.