Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

FERIE W BIBLIOTECE

150W czasie ferii zimowych dział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przygotował dla najmłodszych zajęcia plastyczne.

9 lutego stażystkiMałgosia Pawlik i Marlena Krystek przygotowały zajęcia z farbami witrażowymi i malowankami. Dzieci mogły samodzielnie wykonać dla siebie witraże na okno i pokolorować wcześniej przygotowane przez dziewczęta rysunki. Zajęciom towarzyszył słodki poczęstunek.
Natomiast 12 lutego zajęcia z ceramiki w bibliotece poprowadziła plastyczka Joanna Chomiuk. Pani Joasia najpierw bawiła dzieci zajęciami integrującymi, w czasie których miały zapamiętać swoje imiona i lepiej się poznać. Później opowiedziała dzieciom o glinie i roli jaką odegrała ona w dziejach człowieka. Następnie dziewczęta i chłopcy zabrali się za lepienie: mis, talerzy, pater, tac, kotów, piesków, koników, aniołków, serduszek itp.
Wszystkie dzieci muszą jednak jeszcze trochę poczekać na zabranie swoich prac do domu, ponieważ wyroby z gliny muszą się przez tydzień suszyć na wolnym powietrzu, a potem zostaną przez panią Joasię wypalone w specjalnym piecu do wypału ceramiki.
Zajęcia, które dały dzieciom możliwość zapoznania się z twórczą techniką, jaką jest ceramika, odbyły się dzięki sfinansowaniu ich przez Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up