Emilia Kiereś gościła w twardogórskiej bibliotece

5-27Pisarka Emilia Kiereś była gościem twardogórskiej biblioteki w ramach XVI dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”. W spotkaniu pod hasłem „Mistrzowie literatury dzieciom” wzięły udział dwie klasy trzecie ze SP nr 2 w Twardogórze pod opieką pań: Barbary Gąbki, Małgorzaty Staszewskiej-Zapały i Anny Wolf.
Emilia Kiereś rozmawiała z dziećmi o pracy pisarza i procesie tworzenia książek, czytała też fragment swojej najnowszej – napisanej, ale nie wydanej jeszcze – książki „Miedziany listek”. Po spotkaniu można było zakupić książki pisarki i otrzymać autograf.
Laureatami konkursu plastycznego towarzyszącego spotkaniu zostali Amelia Piątek i Robert Potyrała.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów  województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.