Emila ze Smalandii czyta dzieciom Stanisław Adamski.

img_5786Na głośne czytanie prozy Astrid Lindgren przyszli w środę 25 kwietnia br. do Biblioteki Publicznej w Twardogórze drugoklasiści ze SP nr 2 w Twardogórze wraz z wychowawczynią Barbarą Gąbką. Fragment „Emila ze Smalandii” czytał dzieciom Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Adamski.

Przygody małego łobuza Emila, niezmordowanego w wymyślaniu niesamowitych psot, bardzo przypadły do gustu wychowankom pani Basi. Każdy uczeń miał okazję do wykazania się, jak pilne słuchał tekstu, odpowiadając na wylosowane pytanie dotyczące przygód Emila. Później był też czas na zabawy ruchowe i słowne, wszyscy z zapałem poszukiwali w bibliotece fotografii Emila, a było ich aż 111, bawili się w zabawy paluszkowe, zabawy z piłką i zieloną żabą . Aby zachować w pamięci obraz łobuza ze Smalandii wszyscy pokolorowali swojego Emila.

Twardogórska biblioteka od kwietnia br. jest uczestnikiem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie otrzymali zakładki, nalepki i kalendarze kampanii, a ich wychowawczyni broszurę reklamującą całą akcję i zachęcającą dorosłych do czytania dzieciom.