Ekopiknik 12 września 2021 r.

12 września 2021 roku w naszej gminie odbyły się Twardogórskie Dni Ziemi 2021-2022 wraz z towarzyszącą imprezą plenerową „zaBiegam o czystą Twardogórę” i ekopiknikiem.

Nasza biblioteka zorganizowała warsztaty recyklingowo – artystyczne.  Razem z nami można było wykonać  obraz z suszonych roślin, ekozwierzątka z żołędzi lub kasztanów,  ekologiczną zabawkę – karpia Milusia oraz pomalować wg własnego pomysłu grzybka czy żółwia.  Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością  – zużyliśmy wszystkie przygotowane materiały. Dla dorosłych czytelników przygotowaliśmy mały kiermasz książek, na którym każdy mógł znaleźć ciekawą lekturę dla siebie. To było dla nas wszystkich wyjątkowo miłe niedzielne popołudnie.