Drugi czwartek z Chopinem w goszczańskiej bibliotece

Drugi czwartek z Chopinem w goszczańskiej biblioteceKolejny czwartek i znów spotkanie z Chopinem w Bibliotece Publicznej w Goszczu. Tym razem fragmenty książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek „Wiatru tchnienie o Chopinie” czytał dzieciom Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczu Jerzy Szymczyk ubrany w galowy mundur. Na spotkanie przyszły do biblioteki dzieci z klasy trzeciej z wychowawczynią Lidią Wróbel.

Postać Fryderyka Chopina została dzieciom przybliżona przez kierowniczkę goszczańskiej biblioteki Dorotę Markowską. Całemu spotkaniu towarzyszyła subtelna, chwytająca za serce muzyka wielkiego kompozytora oraz pokaz slajdów obrazujących jego życie.
Na koniec spotkania dzieci posiliły się słodkim fortepianem skonstruowanym z kremowych i brązowych wafelków.
Trzecioklasiści złożyli na ręce pana Jerzego Szymczyka i bibliotekarek podziękowania za ciekawą lekturę i przygotowanie imprezy.
Następne czwartkowe spotkanie z Chopinem w Goszczu odbędzie się w marcu.