Czwartkowe spotkania z Chopinem w Goszczu

Czwartkowe spotkania z Chopinem w GoszczuPo raz pierwszy 20 stycznia br. do Biblioteki Publicznej w Goszczu przyszły dzieci na „Czwartkowe spotkania z Chopinem”. Wprawdzie skończył się Rok Chopinowski, ale muzyka pana Fryderyka jest wiecznie żywa i ujmująca. Aby przybliżyć najmłodszym postać wielkiego kompozytora i jego utwory w holu biblioteki jest eksponowana wystawa przedstawiająca życie i twórczość Fryderyka Chopina, a także książki dla dzieci i dorosłych o kompozytorze.

Na spotkanie do biblioteki przyszły dzieci z klasy II ze SP w Goszczu z wychowawczynią Ewą Kałandziak. Bibliotekarka Dorota Markowska przybliżyła dzieciom postać genialnego kompozytora, którego muzyka cały czas towarzyszyła nam w tle. Fragmenty rymowanego życiorysu Chopina z książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek „Wiatru tchnienie o Chopinie” czytała pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Goszczu pani Grażyna Nowicka. Czytaniu pani Grażynki nie towarzyszył jednak pokaz slajdów, gdyż jak to często bywa sprzęt komputerowy odmówił posłuszeństwa i dzieci zobaczyły obrazy z książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek na dużym ekranie dopiero tuż przed wyjściem. Ale jeszcze wcześniej czekała je możliwość improwizowania gry muzyki pana Chopina na papierowych klawiaturach, a także niespodzianka w postaci słodkiego fortepianu.
Dzieci pożegnały się śpiewając piosenki o babci i dziadku, których święto miało być obchodzone uroczyście w goszczańskiej szkole w piątek. Pani pielęgniarce i bibliotekarkom drugoklasiści wręczyli podziękowania za ciekawą i interesującą lekcję.
Kolejne spotkanie z muzyką i życiem Fryderyka Chopina dla uczniów Szkoły Podstawowej w Goszczu, na którym biografię kompozytora będzie czytała znana w Goszczu osoba, odbędzie się w pierwszy czwartek lutego.