Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

,,Człowiek z pasją” – podsumowanie

Wystawa ,, Człowiek z pasją'' dobiegła końca Kilka faktów z „życia” wystawy: otwarcie wystawy 5 czerwca 2020 r., 27 osób przedstawiło swoje pasje, zobaczyło ją około 1500 osób - byli to goście krajowi i zagraniczni. Było nam niezmiernie miło pisać o Was - ludzie z pasją a jeszcze milej było nam stworzyć wystawę z Waszymi pasjami mamy nadzieję, że w przyszłości zrealizujemy wspólnie jeszcze nie jeden projekt. A kolejna wystawa niebawem...zaglądajcie do nas

Człowiek z pasją – Małgorzata Kozłowska Jeszcze całkiem niedawno technik ekonomista, dyspozytor transportu, specjalista d/s spedycji, teraz seniorka na zasłużonym odpoczynku. Najszczęśliwsza babcia pięciorga wspaniałych wnuków, trzech dziewczynek i dwóch chłopaków :).„Wnuki to moja pasją, ale nie tylko. Kocham wędrówki z moim mężem oraz wszystko to, co można zaliczyć do dziedziny dziewiarskiej: druty, szydełko, igłę i nić, maszynę do szycia i jeszcze wiele innych rzeczy.” – mówi Pani Małgosia. Pracowita, cierpliwa ,wrażliwa z wielkim sercem i duszą na ramieniu – Małgosia Kozłowska 🙂 Cytat : Znajdź swoją Pasję, a nie znajdziesz czasu, aby użalać się nad sobą nic nie łączy szybciej niż wspólna pasja

Człowiek z Pasją – Joanna Chomiuk
Niezwykła artystka, twórczyni wielu ciekawych projektów, pasjonatka 🙂 głównie ceramiki. ,,Szczególnie lubię robić aniołki specjalnie dla kogoś lub na jakąś okazję, to daje mi temat i inspirację. Zajmuję się też malarstwem ( w wolnym czasie) od obrazów olejnych po ikony.
Jestem z wykształcenia nauczycielem plastyki, prowadzę zajęcia plastyczno-ceramiczne w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach” – opowiada Joasia :).
Cytat : Rób małe rzeczy z wielka Pasją

Człowiek z pasją – Anna Biernat
Pani Ania to Pani Jesień. Doświadczona przez życie, ciepła, pogodna i szczera, nigdy się nie nudzi, kocha dzieci. To właśnie z miłości do nich ta pasją – amigurumi. Przytulne i milutkie: lalki, zwierzątka, bohaterowie bajek, przeróżne stworki – najczęściej robione specjalnego dla kogoś. Pasją Pani Anny też jest wyszywanie haftem krzyżykowym. Wszystkie prace wykonuje z wielką precyzją. Aktywna czytelniczka i przyjaciel biblioteki.
Cytat: Pasja jest dobra na wszystko: na nudę, na samotność, na dobry nastrój i na prezent 🙂

Człowiek z pasją – Mariusz Białecki
Urodził się 4 czerwca 1965r. w Białogardzie, a zmarł 13 lutego 2020r. Z wyboru twardogórzanin, przyjaciel biblioteki. Pracowity, wszechstronnie utalentowany, wielki pasjonat – przyrody, botaniki, geologii. Był członkiem Prywatnej Pracowni Paleobotanicznej Drewien Kopalnych Odział w Twardogórze. Zgromadził ogromną kolekcję kamieni i minerałów. Można powiedzieć człowiek z kamienia, jednocześnie wrażliwy i silny. Był autorem serii obrazów o tematyce marynistycznej. Jego prace jeszcze nie raz będą nam towarzyszyć na bibliotecznych wydarzeniach…
Cytat : Człowiek żyję tak długo, jak długo żyje o nim nasza pamięć.

Człowiek z pasją – Krystyna Krupa
Mieszkanka Twardogóry na zasłużonym emerytalnym wypoczynku, ciągle w ruchu 🙂 Członkini chóru parafialnego ,,Rapsodia”. Uczynna i pracowita. Jak każda kobieta ma wiele pasji : ) Bardzo lubi w ciszy i w zadumie wyszywać. Ta pasja wypełnia pustkę, a także daje dużo satysfakcji. Pani Krystyna jest posiadaczką kilkunastu pięknych prac o różnorodnej tematyce.
Cytat : Jeśli masz pasje – nie jesteś sam 🙂

Człowiek z pasją – Agnieszka Mielczarek
Mieszkanka Twardogóry, skromna, pracowita, aktywna czytelniczka biblioteki, bizneswoman 🙂
Jak każda kobieta ma wiele pasji, lecz jedną z najpiękniejszych, którą możemy podziwiać jest wyszywanie haftem krzyżykowym. Pani Agnieszka ma w domu 25 swoich pięknych prac, ale wykonała ich o wiele więcej. „Kilka podarowałam – mówi Agnieszka – Przyroda, zwierzęta, obrazy znanych malarzy między innymi Gustava Klimta „Pocałunek”oraz „Portret Emile Flöge””. Wszystkie prace to przeniesione z wielką precyzją na płótno majstersztyki. Każdego zwiedzającego zachwycają te dzieła sztuki.
Cytat : Kluczem do naszego szczęścia jest pasja, każdy powinien znaleźć to co go uszczęśliwia i pochłania.

Człowiek z pasją – Bogdan Pięta
Rodowity twardogórzanin, technik – mechanik maszyn i urządzeń rolniczych.
Dużo pięknych cech – pracowitość, cierpliwość, skrupulatność. Zakochany w naturze, uwielbia „polować” z pomocą aparatu fotograficznego i lornetki.
Drewno to Jego pasja. Ten niezwykły materiał, powszechnie ceniony i kochany przez artystów i rzemieślników, jest jednak bardzo wymagający, ponieważ aby z nim pracować, trzeba mieć ogromny zasób wiedzy i wielkie serce. Prace pana Bogdana to maski, meble, ramy do obrazów oraz atrybuty teatralne, wykonane z wielką precyzją.
Cytat: Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja. Szczęście, które dostajesz za darmo.

rl_gallery id=”8573″]Człowiek z pasją – Roman Okrutnik
„Jestem prostym, zwykłym człowiekiem” – mówi o sobie pan Roman. „Już 36 lat mieszkam Twardogórze. Od dziesięciu lat moimi pasjami są fotografowanie, podróże i obserwacje natury. Podróżuję w poszukiwaniach pięknych, dziewiczych miejsc, gdzie zwierzęta uśmiechają się i pięknie pozują do moich zdjęć.”
Cytat: Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym. Stephen King

Człowiek z pasją – Marek Sieracki
Dziecięce zabawy z samolocikami przekształciły się w pasję konstruowania modeli latających. Pan Marek poświęcając godziny, dni, miesiące konstruuje w ciszy z wielka pasją . Jednak efekt tych prac jest zadziwiający, a systematyczne spotkania w gronie zapaleńców dają satysfakcję i koncert ryczących silników…
Cytat: Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – PASJA

Człowiek z pasją – Elżbieta Wieteska
Mieszkanka Twardogóry. Członkini Coolturalnego Klubu Seniora działającego przy bibliotece.
Właśnie w bibliotece na warsztatach malarskich prowadzonych przez wrocławskiego malarza Wiktora Mączyńskiego odkryła swoją pasję. Malarstwo tak przypadło jej do gustu, że postanowiła rozpocząć nową życiową przygodę. Mąż i dzieci pomogli w zebraniu akcesoriów malarskich, a potem już „poszło z górki”. Wnuki z zachwytem opowiadają o swojej babci malarce 😉 Pasja trafiła panią Elżbietę prosto w serce jak strzała amora :).
Cytat: Nic nie jest tak ważne, jak pasja. Bez względu na to co chcesz zrobić ze swoim życiem. Miej pasję. temysli.pl

Człowiek z pasją – Izabella Kociemba
Swoją pasję pani Izabella odnalazła trzy lata temu. Malarstwo zmieniło jej życie. Żona, mama dwójki maluchów, mimo szeregu obowiązków znajduje czas na pasję . We wrześniu 2018 w kościele św. Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze wystawa Jej prac zainteresowała wielu mieszkańców. Na koncie pani Izabelli ponad 50 cudownych prac .
Cytat: Znajdź pasję, odnajdziesz samego siebie.

Człowiek z pasją – Helena Pietrzak
Kobieta o wielu pasjach. Od najmłodszych lat śpiewała i tańczyła w różnych zespołach . Obecnie śpiewa w chórze parafialnym ,,Rapsodia” i tańczy w Zespole ,,Skorynianki ” działającym przy bibliotece publicznej. Zainteresowania : fotografią, decoupage, dobra książka , jazda na rowerze, podróże. To aktywna czytelniczka, uczestniczka różnych konkursów i wystaw. Jest zasłużonym krwiodawcą. Zawsze uśmiechnięta, miła i pomocna. Nigdy się nie nudzi 🙂
,,Chwytam życie pełnymi garściami i ponad wszystko kocham moje wnuki” – mówi o sobie pani Helena
Cytat: To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi Nas wysoko, daje radość, uczy wytrwałości, walczę ze słabościami, przezwycięża strach. Dzięki niej rozwijamy Się.

Człowiek z pasją – Beata Pieta
Pracuje w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze od 1982 roku, najpierw w oddziale dla dzieci, po roku w dziale gromadzenia i opracowania książek . We wrześniu 2010 r. zastała mianowana na stanowisko dyrektora.
„Zawsze miałam zdolności manualne: robiłam na drutach swetry, haftowałam serwetki i obrazy, szydełkowałam obrusy,dekorowałam pomieszczenia, a cała tę wiedzę czerpałam z książek. Obecnie moje największe pasję to: fotografia (mały aparat stale jest przy mnie w torebce), decoupage oraz malarstwo w szerokim znaczeniu tego słowa. Sprawia mi to wiele radości.” – mówi o sobie Pani Beata.
Cytat : Pasja trwa przez całe życie …
Pochłania twój najcenniejszy czas – ale to nie czas stracony…
To miłość do rzeczy które, nawet w
najmniejszej postaci dają nam wielką radość

Człowiek z pasją – Antonina Todorović
Absolwentka wydziału filologii serbsko-chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Wyższej Szkoły Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu. Prywatnie mama Duszana i Janka, House Manager, freelanserka tworząca lalki dla dzieci (Mimilutka) oraz Dyrektor Fabryki Wspomnień. Inspiracje czerpie z dzieciństwa spędzonego w leśniczówce wśród zwierząt, samotności i książek.
Niezwykła, wrażliwa kobieta z pięknym umysłem – artystka.
Cytat: Pasja to podmuch szczęścia pozwalający uwolnić się z codzienności

Człowiek z pasją – Ryszard Boruszkowski
Urodził się we Włocławku. Od 10 lat jest mieszkańcem Twardogóry. Od dziecka interesował się sklejaniem modeli, ale dopiero 3 lata temu powrócił do dawnej pasji. Preferuje sklejanie plastikowych modeli samolotów, ale zdarzają się również samochody. W kolekcji pana Ryszarda znajdują się także tekturowe modele znanych polskich budowli.
Cytat: Jeśli chcesz być szczęśliwy przez chwile- napij się wina
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok- ożeń się
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie
– wypełnij swoje życie pasją.

Człowiek z pasją – Stanisława Puszyńska
Twardogórzanka, dumna mama czwórki dzieci. Estetka, zawsze dobrze zorganizowana, oddana rodzinie i swojej pasji, którą jest szydełkowanie. Jej wariacje szydełkowe zachwycają. Przeróżne techniki i wzory połączone w jeden wielki dywan – niby utkany z pajęczyny, mógłby przykryć całą Twardogórę.
,,Jeśli nie masz pomysłu na prezent, wpadnij do mnie, a coś na pewno wybierzesz ”- mówi Stasia Puszyńska.
Cytat : Bądź wierny swojej pasji, bo ona nigdy nie zawiedzie, tak jak mogą zrobić to ludzie.

Człowiek z pasją- Iryna Gołowacz
„Wyjechałam z moja rodziną z Ukrainy w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Znalazłam 🙂 Już 24 lata jestem mieszkanką Twardogóry. Moje serce podzieliło się na dwoje :). Jedną częścią kocham kraj, w którym się urodziłam i spędziłam moje dzieciństwo, a drugą – Polskę, w której przyszły na świat moje trzy wnusie.
Bozia obdarowała mnie wieloma pasjami. Jedną z nich jest taniec i wszystko to, co wokół niego się kręci. Wyszywam haftem krzyżykowym oraz koralikami, projektuję i szyję, kolekcjonuję stroje do tańca.” – mówi Iryna.
Cytat : Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up