Coolturalny Klub Seniora jedzie do Wrocławia!

26 kwietnia seniorzy z Coolturalnego Klubu Seniora, działającego przy twardogórskiej bibliotece, brali udział w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszym punktem naszej wyprawy były warsztaty komiksu w Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu poprowadzone przez Joannę Grzelczyk. Warsztaty pozwoliły spojrzeć uczestnikom na komiks z zupełnie innej perspektywy – dostrzegli bogactwo sztuki, wyrazu, symboliki. Niewątpliwe Prowadząca rozbudziła w odbiorcach zainteresowanie tym rodzajem literatury. Dopełnieniem przeżyć był sens w kinie Nowe Horyzonty pt. „Opadające liście”. To niebanalny film, celebrujący małe chwile, drobne gesty, a przy tym wypełniony pięknym humorem, ale i nawiązujący do aktualnych problemów społeczno-politycznych. Wśród kulturalnych przeżyć była też „chwila” na integrację i wspólny czas.  Wróciliśmy zmęczeni, ale we wspaniałych humorach.