Co można jesienią robić we Wrocławiu?

img_4119W czwartek 27 października br. w ramach grantu „Bliżej gwiazd w Roku Heweliusza” 45 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej wraz z wychowawczyniami Bożeną Hołubką, Barbarą Krzesaj i Ludmiłą Szymanek, astroamatorem Henrykiem Krygielem oraz koordynatorką projektu Anną Rydzyk wyjechała na wycieczkę do Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego.

Młodzi ludzie zostali podzieleni na dwie grupy. Kiedy jedna z grup udała się do planetarium na wędrówkę po nocnym niebie, która obejmowała omówienie budowy Układu Słonecznego oraz umiejętność umiejscawiania na sklepieniu niebieskim najważniejszych gwiazdozbiorów, pozostali młodzi ludzie spacerowali po Parku Szczytnickim, podziwiali Halę Ludową oraz pokaz kolorowej fontanny przy pergoli i ogród japoński w jesiennych kolorach. Później wszyscy mogli obejrzeć zabytkowy teleskop z 1881 roku, który jest nadal sprawny, ale nie używa się go do obserwacji naukowych, ze względu na duże zjawisko „zanieczyszczenia światłem”we Wrocławiu.

stopka_jpg