Chopin w bibliotece po raz trzeci

Chopin w bibliotece po raz trzeciPo raz trzeci i ostatni odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze impreza „Znani twardogórzanie czytają dzieciom biografię Fryderyka Chopina”. Tym razem na zaproszenie Stowarzyszenia Viva Art fragmenty książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek „Wiatru tchnienie o Chopinie” czytała pani stomatolog Lilianna Kuc.

Na głośne czytanie do biblioteki przyszły dzieci ze SP nr 3 i Gimnazjum nr 2 w Twardogórze pod opieką pani Iwony Jędryczko oraz klasa II ze SP nr 2 im. Jana Pawła II z panią Ewą Łysek.
Kiedy pani Lilianna czytając przybliżała dzieciom dzieciństwo i wczesną młodość wielkiego kompozytora, dzieci mogły oglądać na ekranie slajdy z książki, słuchać utworów Fryderyka Chopina, a także na papierowych klawiaturach improwizować grę na fortepianie.
Po wysłuchaniu biografii Fryderyka Chopina Barbara Franc prezes Stowarzyszenia Viva Art złożyła podziękowania na ręce pani doktor za czytanie tekstu i dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze Beaty Pięty za pomoc w zorganizowaniu cyklu spotkań dla dzieci. Później zaproponowała małym uczestnikom spotkania uformowanie pociągu i najpierw obejrzenie niespodzianki, w postaci słodkiego fortepianu, przeznaczonej dla nich, a następnie skosztowanie czarnych i białych klawiszy.,br> Kolejne spotkanie dzieci z życiem i twórczością Fryderyka Chopina odbędzie się w filii Biblioteki Publicznej w Goszczu.