Chopin po raz drugi w bibliotece

ChopinJuż po raz drugi w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze znani twardogórzanie czytali dzieciom biografię Chopina. Tym razem na zaproszenie Stowarzyszenia Viva Art fragmenty książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek „Wiatru tchnienie o Chopinie” czytał dyrektor ZGKiM w Twardogórze Alojzy Kulig.

Na głośne czytanie do biblioteki przyszły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej, z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze z wychowawczynią Ewą Cych oraz ze SP nr 2 im. Jana Pawła II z panią Barbarą Gąbką.
Kiedy pan Alojzy czytając przybliżał dzieciom dzieciństwo i wczesną młodość wielkiego kompozytora, dzieci mogły oglądać na ekranie slajdy z książki, słuchać utworów Fryderyka Chopina, a także na papierowych klawiaturach improwizować grę na fortepianie.
Najmłodsi bardzo uważnie słuchali tekstu i nie mieli kłopotu z odpowiedziami na pytania dotyczące kompozytora. Pamiętały, że na małego Fryderyka wołano Frycek i że wielki pianista koncertował w niedaleko od Twardogóry leżącym Antoninie.
Barbara Franc prezes Stowarzyszenia Viva Art zdradziła dzieciom, że mały Fryderyk był wielkim łasuchem. Zapytała obecne na spotkaniu maluchy, czy one też lubią słodkości. Gdy nie nie usłyszała sprzeciwów, zaproponowała małym uczestnikom spotkania uformowanie pociągu i najpierw obejrzenie słodkiego fortepianu, a następnie skosztowanie go.
Kolejne spotkanie dzieci z życiem i twórczością Fryderyka Chopina odbędzie się w bibliotece w czwartek 2 grudnia br.. Tym razem fragmenty książki „Wiatru tchnienie o Chopinie” będzie czytała doktor Lilianna Kuc.