Budowa Układu Słnecznego – wykład astronomiczy

img_3-172W piątek 11 grudnia rozpoczął się cykl wykładów astronomicznych w roku szkolnym 2015/16 prowadzonych przez astroamatora Henryka Krygiela w ramach działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze Klubu Astronomicznego. Pierwszy wykład pod tytułem „Budowa Układu Słonecznego” zgromadził gimnazjalistów pod opieką nauczycielek Zofii Jelonek i Ludmiły Szymanek. Pan Henryk posługując się modelem Układu Słonecznego i prezentacją multimedialną przedstawił planety układu, ich księżyce, a także obrazowo porównał ich wielkość posługując się przy tym przeciętnymi rozmiarami owoców i nasion.  Kolejny wykład Klubu Astronomicznego już w lutym, po feriach zimowych. Astroamator przywiezie wtedy swój teleskop: omówi jego budowę i pokaże obsługę.

Galeria: