Biblioteka zobyła wyróżnienie w konkursie „Dobre Praktyki”

20110124122020_logo_programu_rozwoju_bibliotek_male

Dnia 09.11.2011r. odbyła się II Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek.

Przebieg obrad zainaugurował dr Bogusław Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego, który swoje wystąpienie poświęcił bibliotekom istniejącym w świecie fikcji stworzonym przez takich pisarzy jak Borges, Eco, Lovercraft.

Wykład „W świecie bibliotek”pan dr. Bednarek opowiedział w swój niezwykły i dowcipny sposób, przy „salwach” śmiechu bibliotekarek.

Po wykładzie ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody laureatom konkursu „Dobre praktyki w bibliotece dla Gminnych Koalicji na Rzecz Bibliotek”.

Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przypadła III nagroda za plener malarski „Pejzaże znad Skoryni”, którą z rąk Przedstawicieli FRS (organizator konkursu) Katarzyny Morawskiej oraz dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzeja Tywsa odebrała Beata Pięta dyrektor biblioteki.

W drugiej części konferencji odbyły się prezentacje multimedialne przygotowane przez laureatów opisujące przedsięwzięcia dobrych praktyk przy udziale koalicjantów. Twardogórską prezentację poprowadziła dyrektor Beata Pięta razem z gminnym koalicjantem Nadiją Barańską, która współpracuje z biblioteką przy corocznych cyklach „ Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Całość imprezy zakończył koncert jazzowy.