Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Biblioteka pozyskała pieniadze z Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze w ramach Programu Rozwoju Bibliotek złożyła wniosek do Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”. Komisja dokonała wyboru 78 projektów (z 225 wniosków poprawnie złożonych przez biblioteki wiodące i partnerskie) z 11 województw, które w najwyższym stopniu spełniły kryteria merytoryczne Konkursu.

Cieszy nas to, że decyzją Komisji Grantowej nasz projekt pt.: INTERNETOWE ABC DLA SENIORÓW został rozpatrzony pozytywnie, tym samym BPMiG w Twardogórze znalazła się w gronie laureatów Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”.

Celem projektu jest przygotowanie grupy 16 seniorów z terenu miasta i gminy Twardogóra do samodzielnej obsługi programów komputerowych i multimediów podczas warsztatów, które odbędą się w nowym roku. Szkolenia będą się składały z następujących bloków tematycznych: obsługa komputera i podstawowych programów komputerowych, internetowe ABC i bezpieczeństwo w sieci, nowoczesne komunikatory, praca z cyfrowym aparatem fotograficznym i programem do obróbki zdjęć. Na zakończenie szkoleń przewidywana jest wystawa fotograficzna wykonanych i obrobionych przez ich uczestników fotografii.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up