Biblioteka nie tylko literaturą stoi.

img_009-2Twardogórscy miłośnicy muzyki poważnej mieli okazję usłyszeć znane utwory grywane w filharmoniach i operach na całym świecie.

19 stycznia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze zabrzmiały słynne dzieła Mozarta, Bacha, Straussa i Piazzoll’ego w opracowaniu na dwoje skrzypiec. Dagmara Karkulowska, studentka wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Alicja Mazepa, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, zagrały utwory klasyczne, wśród których znalazły się m.in.: Eine kleine Nachtmusik, Libertango,  Aria z musicalu Skrzypek na dachu, Walc nad pięknym modrym Dunajem. Harmonia i delikatność arii szła w parze z żywiołowością tanga, potęgując w ten sposób bogactwo wrażeń słuchowych.
O tym, jak bardzo przypadł do gustu dźwięk skrzypiec wszystkim przybyłym,  świadczyły owacje na stojąco i skandowany przez publiczność bis.
Koncert skrzypcowy w bibliotece, jak go określiła jedna z pań zasiadających na widowni, Maria Knefel, był niesamowitym wydarzeniem, ociekającym miodem.
Słowa podzięki i uznania skierowała również do artystek Helena Piotrowska, dyrygentka parafialnego chóru Rapsodia w Twardogórze.
Nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni usłyszeliśmy namiastkę wielkiej muzyki klasycznej, zapewniła Beata Pięta, dyrektor biblioteki.