Biblioteka na III Forum Edukacja dla Doliny Baryczy

12 września 2017 r. przedstawicielki twardogórskiej biblioteki – panie Anna Rydzyk i Katarzyna Pienio wzięły udział w III FORUM EDUKACJA dla Doliny Baryczy. Program EDUKACJA dla Doliny Baryczy realizowany jest na terenie 8 gmin w 54 placówkach edukacji i 25 ośrodkach edukacji pozaformalnej, wśród których jest również nasza biblioteka.

W programie III FORUM znalazły się wystąpienia na temat Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych, a wśród nich prezentacja pani Anny o przeprowadzonym konkursie „Wierszem i prozą – literacka podróż po Dolinie Baryczy”, prezentacja aktualnej oferty ośrodków oraz podsumowanie edycji 2016-2017. Podsumowanie aktywności ośrodków przyniosło wyróżnienie dla biblioteki – w kategorii ośrodków projektowych zajęła I miejsce, wyprzedzając milickie Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” i Fundację Doliny Baryczy. To nie jedyny twardogórski akcent – wśród placówek edukacyjnych na I miejscu znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze.

Miłym efektem tegorocznej inicjatywy biblioteki – konkursu literackiego – jest publikacja zwycięskich prac. Właśnie ukazał się tomik, w którym znalazły się również utwory uczennic z Goszcza i Twardogóry. Laureatkami w swoich kategoriach wiekowych zostały Natalia Głąbicka ze Szkoły Podstawowej w Goszczu, Antonina Garwolińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Marta Wajda i Amelia Antonowicz z Gimnazjum nr 1. Gratulujemy!

Galeria: